ÇANDEF Kongresi'nde Rehber tanıtımı yapıldı

01.03.2016

Üsküdar Bağlarbaşı'nda gerçekleştirilen Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) 6. Olağan Genel Kurulu'nda Çankırı İş Dünyası Rehberi'nin tanıtımı yapıldı. 28 Şubat'ta gerçekleşen ve Zekeriya Açıkgöz'ün tekrar başkan seçildiği kongre adeta şölen havasında geçti. Kongre Merkezi'nin fuaye alanına kurulan Çankırı İş Dünyası standına hemşehrilerimiz akın etti. Binlerce Çankırılı rehberle ilgili bilgileri ilk elden öğrenme imkanı buldu. Rehbere reklam veren işadamı hemşehrilerimizin reklamları fuaye alanında kurulan sinevizyon ekranından gösterildi. Yoğun ilginin olduğu tanıtım standında brüşürlerimiz ile birlikte Çankırı Vakfımızın çıkarmış olduğu Çankırı 18 Gazetesi ile Federasyonumuzun çıkarmış olduğu Çandef Bülten dergisi dağıtımı yapıldı. Kongreye gelen misafirlerimiz standımızda bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kongrede katılımcıların bilgisine sunulan Çandef faaliyet raporunda Rehber çalışmasına özel bir bölüm ayrıldı. Rehberin tüm Çankırılıları bir araya toplayacağı ve iş dünyasının birbirini tanımasına fırsat vereceği dile getirildi. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Çandef Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Çankırı İş Dünyası Rehberi'nin hemşehrilerimizin buluşma noktası olacağını söyledi. Çankırı Vakfı Başkanı Sami Soydal ise yaptığı konuşmada Rehber çalışmasıyla ilgili işadamı hemşehrilerimize bir an evvel rehberde yer alma çağrısı yaptı.         

28 Şubat Pazar günü sabah saat 9.00'da başlayan kongre akşam 17.00'e kadar devam etti. 622 delegenin oy kullandığı kongrede mevcut Başkan Zekeriya Açıkgöz 377 oy alırken, diğer aday Çangenç Başkanı Hüseyin Pilavcı 245 oy aldı. Kongre sonrası birbirlerini tebrik eden Açıkgöz ve Pilavcı birlik mesajları verdiler. Başkan Açıkgöz yaptığı açıklamada, “Çankırı için birlik ve beraberlik içinde daha büyük hedeflere yürüyeceğiz" dedi.

Çankırı Vakfımızın eski genel başkanı Eşref Harmandar’ ın Divan Başkanlığını yaptığı Genel Kurula, Çankırı'nın duayen ismi eski Bakan Nevzat Ayaz, Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı Vakfı Başkanımız Sami Soydal ile birlikte, Çankırı Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz ve Ak Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, CHP İstanbul milletvekilleri Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal, Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erdoğan, Ak Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Civan Dağlar, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karot, CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol, davetliler ve İstanbul’daki Çankırı birlik ve dernek başkanları ile delegeler ve Çankırılılar katıldı.   (Mustafa Haliloğlu, İstanbul)


Haber'e Ait Diğer Fotoğraflar


Diğer haberler için tıklayınız.